TBM Ebeveyn - Veli Sunuları 2020 ( Sağlıklı Yaşam, Tütün, Alkol, Madde ve Teknoloji Bağımlılığı) - PDR Nedir?

TBM Ebeveyn – Veli Sunuları 2020 ( Sağlıklı Yaşam, Tütün, Alkol, Madde ve Teknoloji Bağımlılığı)

pdr indir

TBM Veli – Ebeveyn Sunuları 2020

Okullarda tbm ebeveyn velilere yönelik uygulanması gereken modüllerinin güncel hallerini tek dosya halinde sizlere sunuyoruz.

TBM Veli Tütün Bağımlılığı Sunusu

Tütün bağımlılığı yaşı oldukça düşük yaşlara inmiştir. Çocuğun Tütün ürünlerine bakış açısında aile de verilecek eğitim, aile içi ilişkiler ve aile de sigara kullanımı gibi faktörler çok önemlidir.

TBM Ebeveyn Madde Bağımlılığı Sunusu

Madde bağımlılığı genellikle ailevi bağlarında sorun olan, riskli çevrelerde yetişin bireylerde görülmektedir.  Sosyal hayatta kendine bir rol edinemeyen, arkadaş ortamlarından dışlanan ve aile ilişkileri zayıf gençler risk altındadır. Fakat aile bağları güçlü olan, her zaman ailesini yanında ve destekçi olarak gören çocuklarda madde kullanım oranı dana düşüktür.

TBM Ebeveyn Teknoloji Bağımlılığı Sunusu

Teknolojinin hayatımıza kolaylıklar getiren bir olay. Fakat bilinçli kullanılmayan teknoloji kişisel bilgilerin güvenliği açısından oldukça tehlikeli sonuçlar oluşturulabiliyor. İnternet ortamında Ailelerin mümkün olduğunda çocuklarını özellikli sosyal medya da gözetim altında tutmaları gerekiyor. küçük yaştaki çocukların sosyal medya üzerinden istismar vakaları gerçekleşmekte velilerin bu konuda çocuklarına gerekli uyarıları yapmaları ve dikkatli olmalarında fayda var. Bazı şirketlerin sunduğu güvenli aile paketlerini tercih etmeleri önerilmektedir.

TBM Ebeveyn Alkol Bağımlılığı Sunusu

Maddelere ulaşımın kolaylığı ve merak duygusu gençleri bu tür zararlı alışkanlıkların batağına düşürmektedir. TBM alkol bağımlılığı sunusu ile ailelere alkolün zararlarını konusunda onları bilgilendirip, çocuklarına bu konuda bilgi vermeleri, bu tür maddelerin kullananların yan etkilerini öğrenerek, dikkatli olmaları açısından oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir  LGS Ders Çalışma Programı 2020

TBM Ebeveyn Sağlıklı Yaşam Sunusu

Sağlıklı Yaşam alışkanlıkları ailede başlayan, sonrasında devam eden bir olgudur. Eğer ailede sağlıklı besinler tüketiliyorsa çocukta bunu benimseyecektir. Okula giden çocuğuna beslenme olarak çikolata yerine elma verirseniz çocuk da sağlıksız besinlere  yönelmeyecektir.

Yukarıda açıklamaları yapılan bütün sunuları tek bir dosya içinde buradan indirebilirsiniz.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorumunuzu burayı kullanarak ekleyebilirsiniz.x
()
x