TBM Lise Sunuları 2020 (Tütün, Madde,Teknoloji, ve Sağlıklı Yaşam) - PDR Nedir?

TBM Lise Sunuları 2020 (Tütün, Madde,Teknoloji, ve Sağlıklı Yaşam)

pdr indir

TBM Lise Sunuları 2020

Okullarda uygulanması gereken 2020 TBM modüllerinin güncel hallerini tek dosya halinde sizlere sunuyoruz.

TBM Lise Tütün Bağımlılığı Sunusu

Tütün bağımlılığı lise çağındaki çocuklarda oldukça yaygın olarak görülmektedir. Ergenlik çağının getirdiği özgürlük, kişilik ve kendine rol model arayışı gerek dizilerde gerek normal hayatta sigara içmenin karizmatik bir hareket olarak sunulması öğrencileri bu batağa sürüklüyor.

TBM Lise Madde ve Alkol Bağımlılığı Sunusu

Madde bağımlılığı genellikle ailevi bağlarında sorun olan, riskli çevrelerde yetişin bireylerde görülmektedir.  sosyal hayatta kendine bir rol edinemeyen, arkadaş ortamlarından dışlanan ve aile ilişkileri zayıf gençler risk altındadır. Onları bilgilendirmek bu batağa düşmeden önce kurtarmak hepimizin görevidir.

TBM Lise Teknoloji Bağımlılığı Sunusu

Teknolojinin hayatımızın her alanına kolaylıklar getiren bir olay. Eğitim , bilgilerin paylaşımı ve daha sayamayacağım birçok alanda yararı göz ardı edilemez. Fakat bilinçli kullanılmayan teknoloji kişisel bilgilerin güvenliği açısından oldukça tehlikeli sonuçlar oluşturulabiliyor. Sosyal medya üzerinden dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan insanlar mevcut. Teknolojiden yararlanmalıyız, fakat her zaman tehlikelerin farkında olmalıyız.

TBM Lise Alkol Bağımlılığı Sunusu

Maddelere ulaşımın kolaylığı ve merak duygusu gençleri bu tür zararlı alışkanlıkların batağına düşürmektedir. TBMe alkol bağımlılığı sunusu ile öğrencilere alkolün zararlarını anlatıp onları bilgilendirip uzak durmalarını sağlayabilirsiniz.

TBM Lise Sağlıklı Yaşam Sunusu

Gençlerin sağlıklı gelişimi açısından zararlı alışkanlıklardan uzak durup dengeli beslenmeleri, spor aktivitelerinde bulunmaları önemlidir. Hareketsiz ve ekrana bağımlı bir nesil bize başta obezite olmak üzere birçok hastalığı da beraberinde getirecektir.

İlginizi Çekebilir  TBM Ortaokul Sunuları 2020 (Tütün Teknoloji, ve Sağlıklı Yaşam)
Yukarıda bahsettiğimiz 2020 TBM sunularının hepsini bir dosya halinde buradan indirebilirsiniz.

Tbm Ortaokul Sunularına buradan ilkokul sunularına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla dosya için dosyalar menümüzü kullanabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorumunuzu burayı kullanarak ekleyebilirsiniz.x
()
x