TBM İlkokul Sunuları 2019 (Tütün Teknoloji, ve Sağlıklı Yaşam)

pdr indirTBM İlkokul Sunuları 2019

Her ilkokulun rehberlik planında bulunan TBM eğitimlerini tek dosya halinde sizlere sunuyoruz.

TBM İlkokul Tütün Bağımlılığı Sunusu

Tütün Bağımlılığı dediğimiz zaman ülkemizde tütün ürünlerini sigara, nargile gibi ürünlerin kullanımı oldukça artmış ve yaş olarak da ilkokul düzeyine inmiştir. TBM Tütün bağımlılığı modülü her okulda mutlaka uygulanması gerekiyor. Çocukların erken yaşta bu ürünlerin zararlarını bilmesi, bu ürünlere bakış açısını değiştirerek bağımlı olma ihtimalini azaltacaktır.

TBM İlkokul Teknoloji Bağımlılığı Sunusu

Teknolojinin hayatımızın her alanına kolaylıklar getiren bir olay. Eğitim anlamında, bilgilerin paylaşımı anlamında ve daha sayamayacağım birçok alanda yararı göz ardı edilemez. Fakat gün geçtikçe özellikle küçük yaştaki çocukların bilinçsiz ve kontrolsüz kullanımı sonucunda gerek çocukların gelişimi açısından gerek ihmal ve istismar vakalarının artması bakımından oldukça tehlikeli bir hal almakta. Telefon tablet kullanımının ilkokul düzeyine inmesi bu konuda çalışma yapma ihtiyacını doğurdu.

TBM İlkokul Sağlıklı Yaşam Sunusu

Sağlıklı yaşam, gerek psikolojik sağlık gerek fizyolojik sağlık açısından oldukça önemli bir konu. Gelişim çağında sağlıksız beslenen çocuğun ileride gelişim ve zeka düzeyini olumsuz etkiliyor. Ayrıca gerekli vitamin ve mineralleri gelişim çağında alamayan çocukların bağışıklık sistemleri zayıf kalıyor. Abur cubur dediğimiz içinde çocukların gelişimini olumsuz etkileyen gıdaların tüketilmemesi ve çocukların dengeli beslenme konusunda ilkokul çağında bilgilendirilmesi oldukça önemlidir.

Yukarıda bahsettiğimiz 2019 TBM ilkokul güncel sunuların hepsini bir dosya halinde buradan indirebilirsiniz.

TBM ortaokul sunularının da güncel haline buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  YKS TYT-AYT Puan Hesaplama Programı 2019

Yorumlar ve Sorular

avatar
  Yazıma cevap geldiğinde bana haber ver.  
Haberdar et