Sınıf ve Okul Risk Haritası Nasıl Doldurulur?

Sınıf Risk Haritası ve Okul Risk Haritası Nasıl Doldurulur?

Sınıf Risk Haritası nasıl doldurulur? Okul Risk Haritası nasıl doldurulur ve oluşturulur? sorularının cevaplarını sizlere vermek için bu yazıyı yazmak istedik. Bu ölçme araçları okuldaki risk altındaki öğrencileri belirlememizi ve çalışmalarımızı ona göre planlamamızı sağlamaktadır.

Okulun rehberlik servisi tarafından yönergesi sınıf rehber öğretmenlerine açıklanmalıdır. Sınıf Risk Haritası ‘nın nasıl doldurulduğunu resimli olarak açıkladık.

Sınıf Risk Haritası Nasıl Doldurulur?

Sınıf rehber öğretmenleri sınıfındaki öğrencileri sınıf risk haritasındaki ölçütlere göre gözlem ve bilgi alma yoluyla değerlendirerek forma işlemelidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sınıf risk haritasında yukarıda belirtilen risk unsurlarına uymayan öğrencinin isimi listeye hiç yazılmayacak. Listede bulunmayan risk unsurunu taşıyan öğrenci diğer seçeneğinde belirtilip risk unsuru da yazılacaktır. Aşağıda resimli olarak anlatmaya çalıştık. Resime tıklayıp büyütebilirsiniz.

Sınıf risk haritası

Okul Risk Haritası Nasıl Doldurulur?

Sınıf Risk Haritası doldurulduktan sonra Rehberlik Servisi tarafından bunların Okul Risk Haritası haline getirilmesi gerekiyor. Okul Risk Haritası ‘ndan faydalanılarak rehberlik servisi çalışmalarını planlayacak ve öğrencilerin farkında olacaktır. Biz de resimli olarak anlatmak istedik. Aşağıdaki resimden faydalanılarak bilgi edinilebilir. Resimi büyütmek için tıklayınız.

Umarım yazımız sizin için faydalı olmuştur.

Okul ve sınıf risk haritası dosyalarını indirmek için buraya için tıklayabilirsiniz.

Sitemizin dosyalar kısmından rehberlik servisinde kullanabileceğiniz diğer dökümanlara da göz atabilirsiniz.

2019 Güncel Sınıf Rehberlik Dosyası Örneği için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Üniversite Tercihleri'nde Sıkça Karşılaştığımız Sorular

Yorum kısmını kullanarak soru ve görüşlerinizi bizlere bildirebilirsiniz.

Yorumlar ve Sorular

avatar
  Yazıma cevap geldiğinde bana haber ver.  
Haberdar et