Riba Anketleri 2020 - PDR Nedir?

Riba Anketleri 2020

Rehberlik İhtiyaçları Belirleme Anketleri (Riba Anketi) 2020

pdr indir

Rehberlik İhtiyaçları Belirleme Anketleri (Riba Anketi) her sene uygulanması gereken bir ankettir. RİBA Gelecek yıl uygulanacak olan rehberlik hizmetleri yıllık planı için ihtiyaçlara yönelik bir veri sağlamaktadır. Rehberlik programlarının hazırlanmasında öğrencilerin rehberlik ihtiyaçlarının belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun için RİBA anketleri özenle uygulanıp sonuçları değerlendirilip ilgili forma işlenmelidir.

Rehberlik İhtiyaçları Belirleme Anketleri Öğrenci-Öğretmen-Veli olarak 3 ayrı formdan oluşmaktadır. Tüm anketlerin sonuçları okul sonuç çizelgesine eklenip raporlaştırılır.

Riba Anketi Kim Tarafından Uygulanır?

* Öğrenci ve veli formları sınıf rehber öğretmeni, öğretmen formları ise okul rehberlik öğretmeni tarafından uygulanır. Okul rehberlik öğretmeni olmayan okullarda anketlerin uygulanması, veri girişleri ve değerlendirme süreçleri okulda rehberlik hizmetlerinden sorumlu öğretmen ya da yöneticiler tarafından gerçekleştirilir. Sınıf rehber öğretmenleri tarafından RİBA Öğrenci Sınıf Sonuç Çizelgeleri doldurulur ve okul rehberlik öğretmeni tarafından bu çizelgeler birleştirilerek, RİBA Öğrenci Okul Sonuç Çizelgesi oluşturulur. Ayrıca okul rehberlik öğretmeni tarafından RİBA Öğretmen Okul Sonuç Çizelgesi ve RİBA Veli Okul Sonuç Çizelgesi doldurulur. Okul sonuç çizelgelerinde madde ortalamalarının bulunduğu sütun ilgili Rehberlik Araştırma Merkezine elektronik ortamda gönderilir.

* Anketlerin uygulanması sürecinde öğrenci, öğretmen ve velilerden isim alınmadığı için veri girişlerinde anketlere numara verilir. Sınıf sonuç çizelgesindeki her anketin girildiği satırdaki sıra numarası anketin üzerine elle yazılır.

Aşağıda Kademelere göre RİBA anketi formları ve sonuç çizelgeleri paylaşılmıştır. Tıklayıp indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Riba Anketi Nasıl Yapılır?

RİBA Okul Öncesi Ögretmen Veli Anket Form ve Sonuç Çizelgeleri

RİBA İlkokul Öğretmen Öğrenci Veli Anket Form ve Sonuç Çizelgeleri

RİBA Ortaokul Öğretmen Öğrenci Veli Anket Form ve Sonuç Çizelgeleri

RİBA Lise Öğretmen Öğrenci Veli Anket Form ve Sonuç Çizelgeleri

Buraya tıklayarak  ” Riba Anketi Nasıl Doldurulur? Değerlendirmesi ve Puanlaması Nasıl Yapılır? ” yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
View all comments
craven

tskler

1
0
Yorumunuzu burayı kullanarak ekleyebilirsiniz.x
()
x