Mebbis Ram Modülü Girişi Nasıl Yapılır? - PDR Nedir?

Mebbis Ram Modülü Girişi Nasıl Yapılır?

Mebbis Ram Modülü Girişi Nasıl Yapılır?

mebbis ram modülü girişi

Mebbis Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemlerinin kısaltılmış halidir. Öğretmenler Mebbis üzerinden birçok işlemi gerçekleştirebiir. Okulun Tüm idari işlemlerinin ve kayıtlarının bulunduğu Mebbis sisteminin kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Mebbis Ram Modülü Girişi yaparak RAM işlemlerinin yanısıra okul yıl sonu rehberlik raporu da girilebilir.

Mebbis Ram Modülü Nedir?

Mebbis RAM modülü ise özellikle PDR servislerinin yılsonu rehberlik raporlarının girişi için kullanılabilmektedir. Her yılın sonunda temmuz ayına kadar Mebbis Ram Modülüne giriş yapılarak okul rehberlik yıl sonu raporu girişi yapılmalıdır. Bununla ilgili yazı milli eğitim bakanlığı tarafından okullara gönderilmektedir.

Mebbis Ram Modülüne Nasıl Giriş Yapılır?

Mebbis Ram Modülüne Giriş yapmak için öncelikle görev yaptığınız okulun kullanıcı adı ve şifresiyle Mebbis girişi yapmanız gerekiyor. Kişisel mebbis ile giriş yaparsanız RAM modülü ekranını göremezsiniz. Okulun Mebbis Kullanıcı Adı ve şifresiyle giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sol taraftaki listeden Ram modülüne tıklıyoruz. Mebbis Ram Modülüne böylelikle giriş yapmış oluyoruz.Mebbis Girişi için Buraya tıklayınız.

Mebbis Ram Modülü Rehberlik Okul Yıl Sonu Raporu Girişi Nasıl Yapılır?

  • Mebbis ram modülüne girdikten sonra soldaki Okul Yıl Sonu Çalışma Raporuna tıklıyoruz.
  • Açılan sekmeler tek tek tıklanarak, açılan sayfalardaki bilgiler doldurulacak. (Rehberlik Öğretmeni olan okullar tamamını, Rehberlik Öğretmeni olmayan okullar sadece PDR Bilgileri-RAM30002, PDR Servis Bilgileri-RAM30003, PDR Hizmetleri Servisinin Gerçekleştirdiği-30011 ekranlarını doldurmayacak diğer tüm ekranları dolduracaktır.)
  • Tüm girişler tamamlandıktan Sonra “Okul Bilgileri Son Kontrol-Rapor Al”  butonuna tıklayarak rapor çıktısı alınacak. Çıktı olarak alınan rapor imzalanarak okulda muhafaza edilecek.
  • Aksi belirtilmedikçe çıktının örneği ram ya da başka bir yere gönderilmeyecek.
İlginizi Çekebilir  Riba Anketi Nasıl Yapılır?

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorumunuzu burayı kullanarak ekleyebilirsiniz.x
()
x