Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak Ters Psikoloji İle Mümkün Mü? - PDR Nedir?

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak Ters Psikoloji İle Mümkün Mü?

eski sevgiliyi geri kazanma

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak ve Ters Psikoloji İlişkisi

Son zamanlarda eski sevgiliyi geri kazanmak ters psikoloji ile mümkün olabilir mi konusu oldukça popüler oldu. Bizde bu konuda bir yazı yazmak istedik. Ters psikoloji olarak bilinen yöntemin psikolojideki adı ise paradoksal müdahaledir. Eski sevgiliyi geri kazanmak için  ters psikoloji yani paradoksal müdahalenin tanımını yapalım.

Paradoksal Müdahale kabaca, bir kişiye yaptırmak istediğiniz şeyin tam tersini söylerseniz ya da bunu hissettirirseniz, sizin istediğiniz şeyi yapma eğiliminin artmasıdır. Bir örnekle açıklayacak olursak, sınıfta öğretmen çocuklara sessiz olun yerine haydi gürültü yapın bu ders gürültü yapmak için var, sizden gürültü yapmanızı istiyorum diyerek sınıfı susturabilir.

Çocuklarda yapılan deneylerden bahsedecek olursak; birinci deneyde, çocuklara bir miktar oyuncak verilip, içinden bir tanesi için yalnızca bu oyuncakla oynamamaları gerektiği söylendi. Çocuklarda onlarca oyuncağın arasından oynama denilen oyuncakla oynamayı seçtiler. Başka bir deneyde ise çocuklara 5 adet poster gösterilip hangisinin daha güzel olduğunu soruldu. Yalnız 5. posterin bittiğini ve onu seçmemeleri gerektiği söylendi. Tüm çocuklar biten 5. posteri daha güzel olduğunu söyledi.

Çocuklar üzerinde kullanılan bu yöntemi eski sevgiliyi geri kazanmak için taktik olarak da kullanabiliriz.

Bu yöntemin her zaman işe yarayacağının elbete bir garantisi yok fakat her zaman denemeye değer bir yöntemdir. Daha fazla taktik ve yöntem için Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak için Taktikler isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

İlginizi Çekebilir  Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak için Taktikler

Ayrılık Sonrası Ne kadar Beklemeli?

Ayrılık sonrasında bu yöntemi uygulamak için beklemenize gerek yok. Kısa süreli küslük gibi durumlar söz konusu değilse hiç beklemeden bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ayrılıkta 14 Gün Kuralı Nedir?

Ayrılıkta 14 gün kuralı da ters psikolojinin uygulama süresini belirtiyor. Yani 14 gün boyunca burada yazanları uyguladığınız takdirde, eski sevgilinin geri döneceğini öne sürüyor. Yazımızın devamında 14 gün boyunca ne yapmanız gerektiğini anlattık.

Peki eski sevgiliyi geri kazanmak için ne yapmalı?

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak Ters Psikoloji Yöntemi İle Yapılabilir Mi?

Ne yapsanız geri dönmeyen sizinle olmak istemeyen bir insana karşı da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Belkide bütün sorun sizin bu kadar çabalamanız ve onun sizi kaybettiğini hissetmemesi, kaybedeceğini düşünmemesi olabilir. Örneğin eski sevgiliyi geri kazanmak için ters psikoloji yöntemini kullanmak istiyorsanız.

Ondan ayrıldığınızı artık birlikte olamayacağınızı en önemlisi ise arkadaş olarak kalamayacağınızı ona belirtmeniz gerekiyor. Bunu belirttikten sonra belirli bir süre hiçbir şekilde iletişime geçmeyerek bu kararınızın arkasında olduğunuzu göstermelisiniz. Karşınızdaki insan arkadaş olarak kalabileceğinizi söylese bile siz arkadaş kalamayacağınızı üstüne basa basa belirtmelisiniz. Sizi kaybettiğini hissetmeli. O sizinle iletişime geçene kadar sabretmeli, sadece beklemelisiniz.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Ters Psikoloji Yöntemi Her Zaman İşe Yarar mı?

Belirli bir süre bekledikten sonra bu yöntem sayesinde size dönme ihtimali var. Her zaman işe yaramayabilir fakat yöntemi doğru uyguladığınızdan emin olun, yöntemi başarılı olması için dikkat etmeniz gerek noktaları tekrar belirtmek istiyorum.

İlginizi Çekebilir  2020 PDR Mezunu Maaşları Ne Kadardır?

Terk eden Sevgili ile Tüm İletişimi Koparmak

Evet Terk eden sevgili ile bütün iletişimi koparmalısınız ki, sizi kaybettiğini anlayarak sizin değerinizi ve kıymetinizi anlamalı.

Sizinle arkadaş olarak konuşmaya çalışırsa konuşmayın, onun olduğu ortamlara gitmeyin. Mesaj atmayın, mesaj atarsa cevap atmayın. Madem beni istemiyorsun ben de seni istemiyorum, arkadaş kalmak da istemiyorum şeklinde cevap verip çizgiyi çekin. Çünkü insan her zaman yanında olabilecek bir insanın değil, kaybettiği insanın değerini anlar. Aşk ilişkilerinde de bu böyledir.

Eğer size değer veriyor ve sizi seviyorsa eninde sonunda bunu anlayacak ve size dönecektir. Bu dönemde dikkat edeceğiniz en önemli şey eski sevgilinizle hiçbir şekilde iletişime geçmemektir. Karşımızdaki insana sizi kaybetme korkusunu hissettirmez, bu korkuyu ona vermezseniz. Eski sevgiliyi geri kazanmak için ters psikoloji yöntemi sizde yaramayacaktır.

Bir diğer konu ise bu süreçte hayatınıza başka birini almamak. Siz sevdiğiniz insanı kazanmak isterken hayatınıza bir başkasını dahil ederseniz, bu istek gerçekçi olmayacaktır. Bir başkası acınıza merhem olabilir fakat sizin aşık olduğunuz insanla hiçbir zaman tekrar birlikte olmamanıza neden olacaktır. Sabırla yöntemin meyve vermesini beklemek yapılacak en mantıklı şeydir.

Aşağıdaki Yazılarımıza da Göz Atmak İsteyebilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorumunuzu burayı kullanarak ekleyebilirsiniz.x
()
x