PDRnedir Blog Yazarlarına Soru Sor

PDRnedir.com blog yazarları ve öğretmenler olarak sitemizde soru sor bölümü ile sizlerle soru-cevap yapmak istedik. Öğretmenler öğrencileri sürekli soru sorsun, bir şeyleri merak etsin ister. Öğrencilerin ufuklarını genişletmek, bilmedikleri veya eksik oldukları bir konuda onları bilgi sahibi hale getirmek bizi çok mutlu eder. Biz öğretmenlere gelen sorular ile ilgili bizler de araştırmalar yaparak bilgimizi arttırıp ardından öğrencilerimizle paylaşarak onlara yardım etmiş oluyoruz.

İnternet sitemizi de okuyucularımızla soru-cevap yapabileceğimiz şekilde düzenledik. Sizlerden gelecek soruların yanı sıra bilgi almak, danışmak istediğiniz konular varsa soru sor bölümünden cevaplamaya ve yardımcı olmaya çalışacağız.

Sorularınızı ya da öğrenmek istediğiniz konuları, psikolojik danışma ve rehberlik alanında çalışmakta olan öğretmenlerimiz yanıtlayacaklar.

Size yardımcı olabileceğimiz bazı konu başlıkları

  • İlköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere yönelik ders çalışma yöntemleri, arkadaşlık ilişkileri, okulda yaşadığı problemler, gelecek planları yapma ve benzeri konularda
  • Tercih döneminde olan öğrencilerin danışmak istediği konularda
  • Alan-meslek-okul türü seçimi ile ilgili sorularınızda
  • Üniversitelerin Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümlerinde okuyan öğrencilerin meslek ile ilgili merak ettikleri konularda
  • Çocuk sahibi olan ailelere veya öğrenci velilerine çocukların gelişim dönemleri, çocukla iletişim kurma ve ihtiyaçlarını anlayabilme gibi konularda sizlere yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.

Tabi ki bize sorularınızı yöneltirken yazdıklarınızın herkese açık yorumlarda listeleneceğini unutmayın. Hassas içerikli olduğunu düşündüğünüz konuları sitemizin sağ alt köşesinde bulunan “Bize Ulaşın” formunu doldurarak gizli şekilde iletebilirsiniz.

 

18
Yorumlar ve Sorular

avatar
  Yazıma cevap geldiğinde bana haber ver.  
En Yeniler Eskiler
Haberdar et
Başak
Ziyaretçi
Başak

Ea 92 bindeyim sözelde 5 bindeyim dört yıldır pdr için uğraşıyorum olmazsa sözel bölümden özel eğitim okuyacağım sizce pdr gelir mi😞

Ayse
Ziyaretçi
Ayse

Mrb sayislap siralamam 105k puanin 337 ilkogretim mat ogretmenligi yazmayi dusunuyorum hangi araliktakileri yazabilirim?(tşkler)😊

Pdrnedir.com
Yönetici
Pdrnedir.com

Öncelikle iyi günler Tercih yaparken genellikle sıralamamızın 20 bin altı ve üstünün yazıyoruz yani sıralaması 85 bin olan üniversite ile 130 bin olan üniversite arasında yazabilirsiniz. Bu sıramalar arası bazı üniversiteler söyleyecek olursam. sakarya üniversitesi, abant izzet baysal üniversitesi, uşak üniversitesi, karadeniz teknik üniversitesi, afyon kocatepe üniversitesi, çanakkale 18 mart üniversitesi, kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi, kırıkkale üniversitesi, mehmet akif ersoy üniversitesi, van yüzüncü yıl üniversitesi,siirt üniversitesi, gaziantep üniversitesi, ordu üniversitesi, atatürk üniversitesi, ahi evran üniversitesi, kastamonu üniversitesi, giresun üniversitesi, recep tayyip erdoğan üniversitesi, erzincan üniversitesi, kafkas üniversitesi, ağrı ibrahim çeçen üniversitesi, artvin çoruh üniversitesi şeklinde olabilir. Bu sene yeni bir… Devamını Oku »

Flora
Ziyaretçi
Flora

Merhabalar 4bucuk yaşında bir kızım var…yemek yerken tv izlerken sürekli hareketli …hiç oturmaz …özellikle yemek yerken çok fazla etrafa dökme huyu var…dışarıda kendini çok savunamıyor…fakat benimle dediklerimin tam tersini yapıyor.isine gelmediği zaman korkuyorum diyor …çocuk psikiyatristine götürmeyi ve ram da bir test yapılmasını istiyorum siz ler ne dersiniz?

Sevgi
Ziyaretçi
Sevgi

Duygusal olgunluğa sahip olduğumu düşünmüyorum. Çok çabuk ağlayıp üzülüyorum 20 li yaşlardayım sizce ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Pdrnedir.com
Yönetici
Pdrnedir.com

Hayatımızdaki olaylara birçok pencereden bakabiliriz. Duygularımızı, düşüncelerimiz kontrol eder. Bir konu hakkında olumlu ya da olumsuz düşünmek sizin elinizde. Bu konuyla alakalı Dr.David Burns’un ” iyi hissetmek ” kitabını şiddetle öneririm. Hangi konularda duygusal olgunluğa sahip olmadığınızı düşünüyorsunuz?, bu durum ne zamandır devam ediyor?, şiddeti nedir?, hayatınızın akışını etkileyecek kadar sizi meşgul ediyor mu? konuyu biraz daha açarsanız, sağlıklı yorum yapabiliriz.

İsimsiz
Ziyaretçi
İsimsiz

İyi çalışmalar. Rehberlik ve Araştırma merkezlerinde Kpss tercihi yapılabildiğini öğrendim . Kpss tercihi için tercih yapacak adaylara hizmet veriyor musunuz ? Bu konuda bilgi almak istiyorum.

İsimsiz
Ziyaretçi
İsimsiz

ilk defa bir okulda çalışıyorum ve ilk defa anket uyguladım riba ölçeğini uyguladım fakat nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum

İsimsiz
Ziyaretçi
İsimsiz

Bu sene psikolojik danışman olarak bir okulda çalışmaya başladım. Okuyup faydalanabileceğim bilgiler ararken sitenize denk geldim. Çok güzel bir site gerçekten, teşekkür ederiz 🙂

necmiye
Ziyaretçi
necmiye

ilkokuldaki 7 yaşındaki çocuğum öğretmen tarafından form verildi özel eğitim rehabilitasyon kurumu bu form çocuğum un okuldan ve eğitimden uzaklaşması için mi ?

Kübra
Ziyaretçi
Kübra

Merhaba pdr 3.sınıf öğrencisiyim bende blog yazarı olmak,bilgi içerikleri yayınlamak istiyorum bu sayfada böyle bi şansım var mı acaba?