2019 Şubat Ataması Pdr Atama Puanları

pdr atama puanları

2019 Şubat Ataması Pdr Atama Puanları

2019 şubat ayında yerleştirmesi yapılan öğretmen atamalarında oluşan pdr atama puanları ‘nı  sizinle paylaşıyoruz. 2019 Şubat atamasında İllerin ve okulların taban puanlarını içeren listeyi de MEB insan kaynakları yayınlamadığı için sizlere sunamıyoruz. 2019 şubat ayında 20 bin öğretmen atandı. 1056 pdr kontenjanının tamamı doldu.

En son taban puanları açıklanan Temmuz 2018′ de yapılan öğretmen atamasının kurum taban puan listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki listeden 2019 şubat atamasında pdr için oluşan en küçük puanları bulabilirsiniz. Tercihlerinizi bu listedeki puana göre yapmanız yararlı olacaktır.

Mesleğe bakış açınızı önemli derecede etkileyecek atama tercihlerinizi yaparken Kademelere Göre Pdr Çalışma Koşulları yazımıza göz atmanızı öneririz.

Rehberlik Araştırma Merkezi çalışma koşulları ve maaşı için buraya tıklayınız.

2019 Şubat atamasında rehberlik alanında en düşük puan 81,45’tir.

Buraya tıklayarak Rehberlik ve diğer alanlarda oluşan taban puanları görebilirsiniz.

PDR Atama Kontenjanı Kaç Olacak?

Atama bekleyen meslektaşlarımızın aklındaki bir diğer soru ise Pdr atama kontenjanı kaç olacak. 20 bin öğretmen atamasında Pdr bölümüne kaç kontenjan ayrılacak. MEB henüz kontenjanları açıklamadı fakat önceki atamalardan yola çıkarak tahmini bir rakam verirsek, 1000-1500 arasında bir rakam olacaktır.

 

Yorumlar ve Sorular

avatar
  Yazıma cevap geldiğinde bana haber ver.  
Haberdar et